052-9774171

לתיאום ביקור

איתור נזילות בחצר

לשיחת ייעוץ חינם

קל לדעת על קיומה של נזילה בדירה או בבית מאחר והיא תגרום לנזקים בולטים לעין תוך פרק זמן קצר. למעשה, אם הבחנתם בקילופים סביב הקירות, או בהתפתחות של עובש על הקיר, אז כנראה שתצטרכו להזמין בעל מקצוע בכדי שייאתר את מקור הבעיה שהובילה לנזילה. לעומת זאת, נזילה של מים בגינה לא תבלוט לעין כמו נזילות מים בבית או בדירה ואף ברוב המקרים כלל לא נהיה מודעים לקיום הנזילה בגינה. אולם, חשוב מאוד לא להיות אדישים למקרה של חשד לנזילה של מים בגינה.

כיצד מתבצע איתור נזילות בחצר?

במידה וחשדתם להתרחשות של נזילת מים בחצר, ישנה חשיבות גבוה להזמין איש מקצוע על מנת לאתר את מיקום הנזילה בחצר. נזילת מים בגינה עלולה להתקיים חודשים רבים ומבלי שנבחין בקיומה. במקרים רבים, נזילת המים תבלוט רק לאחר שנקבל חשבונות מים גבוהים מן הרגיל.

ישנם כמה שיטות שיעזרו לנו לאתר נזילת מים בגינה. ראשית, ניתן להשתמש במצלמה תרמית הפועלת על ידי צילום בתאורת אינפרא אדום לפי הבדלי טמפרטורות. הזיהוי במסמן איפה ממוקמת הנזילה.

שנית, ישנה שיטה נוספת לאיתור מקור נזילת המים בגינה היא על ידי שימוש בחיישן גז שפועל לאיתור נזילות ממערכות מים בגינה. שיטת חיישן הגז רלוונטית גם עבור איתור נזילות בתוך מבנה. בשיטת חיישן הגז, איש המקצוע יעבור לאורך קו הצנרת שבחצר ובאמצעות החיישן המיוחד הוא יחפש נזילת גז. לצנרת מחדירים מבעוד מועד גז לא מסוכן, ובמקום שבו מצוי מקור לנזילת המים, החיישן יתריע על כך על ידי זיהוי העלייה של הגז כלפי מעלה. כאשר מוצאים את מקור הנזילה של המים, ניתן לטפל בה באופן הרמטי ויסודי.

אם יש לכם חשד לנזילת מים בחצר של הבית, חשוב מאוד שתבחרו במומחה לאיתור נזילות מים, באמצעות המכשור הטוב והמשוכלל ביותר הרלוונטי לצורך איתור מדויק של הנזילה. כמו כן, חשוב לוודא כי איש המקצוע הוא בעל ניסיון בתחום והמלצות.

מדוע חשוב לטפל בזמן בנזילה בגינה?

לא מעט גינות מכילות צינורות מתחת לפני האדמה בגינה. בעיית אינסטלציה בגינת הבית, לא פעם דורשת מדיירי הבית לאתר את מקור הנזילה וזאת בשל העובדה שלא תמיד מקור הנזילה נראה לעין. חשוב מאוד לדעת שבמרבית הפעמים יהיה בלתי אפשרי לאתר את מקור הנזילה בגינה, ללא ציוד אינסטלציה איכותי ומתקדם הרלוונטי לצורך גילוי מקור נזילה בגינה.

במקרה שבו יש חשד לנזילת מים בגינה, צורת הפעולה של הנזילה המדוברת שונה מאיתור נזילות בבית. ראשית כל, בשל העובדה שקשה הרבה יותר לאתר סימנים המעידים על נזילה בגינה, עד שמבחינים בסימנים הללו בזבוז המים בגין הנזילה יכול להיות משמעותי מאוד, בשונה מנזילה בתוך הבית שניתן לראות את הסימנים שלה באופן מהיר יחסית. מעבר לפגיעה הכלכלית שיכולה להגרם כתוצאה מנזילה סמויה בגינה, הרי שנזילה מעין זאת יכולה במהלך הזמן לפגוע בגינה באופן מהותי. כך לדוגמא: עודף מים בדשא עלול להרוג אותו וכן, אם הנזילה נמצאת מתחת לבטון, מחיר התיקון יהיה גבוה יותר.

מהן הסיבות לנזילת מים בצנרת הגינה?

ישנן סיבות שונות שבגינן יכולה להיווצר נזילת מים בגינה. כך לדוגמא: בכל מצב שבו מתרחשת חדירת שורשי עצים לתוך צנרת המים או לחיבורים שבין צנרת אחת לשניה, יתכן שיגרם נזק לצנרת שבגינו תהיה נזילה. לא פעם, הנזילה יכולה להגרם כתוצאה משימוש לא נכון בכלי עבודה במהלך עבודה בגינה, מסגירה לא תקינה של חיבורים בצנרת על ידי בעל המקצוע שביצע את העבודה בגינה וכן, בשל תזוזות טבעיות באדמה. מדובר על מגוון גורמים שעלולים ליצור נזילה בגינה ועל כן, חשוב מאוד להיות ערים לגורמים המדוברים ובמידה ועולה החשד כי ישנה נזילה בגינה הביתית שלכם, לפנות באופן מהיר לאיש המקצוע הנכון והטוב ביותר לצורך איתור נזילה בגינה והענקת מענה תואם לבעיה שבגינה נגרמה הנזילה.

לשיחת ייעוץ חינם

עוד מאמרים

איתור נזילות בהרצליה

במקרה של נזילה גלויה או סמויה בבית – אל תתפשרו על פחות ממקצוענים לצורך הטיפול בבעיה. קובי בנדו יכול לתת לכם מגוון פתרונות אינסטלציה לכל

קראו עוד »

איתור נזילות בתל אביב

במקרה של נזילה גלויה או סמויה בבית – אל תתפשרו על פחות ממקצוענים לצורך הטיפול בבעיה. קובי בנדו יכול לתת לכם מגוון פתרונות אינסטלציה לכל

קראו עוד »

איתור נזילות במרכז

במקרה של נזילה גלויה או סמויה בבית – אל תתפשרו על פחות ממקצוענים לצורך הטיפול בבעיה. קובי בנדו יכול לתת לכם מגוון פתרונות אינסטלציה לכל

קראו עוד »

איתור נזילות בחצר

קל לדעת על קיומה של נזילה בדירה או בבית מאחר והיא תגרום לנזקים בולטים לעין תוך פרק זמן קצר. למעשה, אם הבחנתם בקילופים סביב הקירות,

קראו עוד »
דילוג לתוכן